Okna energooszczędne dla domów pasywnych

Okna dla domu
5 października 2021
Bramy garażowe Racibórz
Bramy garażowe Gros
26 września 2021

Systemy okien energeto

Wykorzystuje połączenia w obrębie jednej technologii wszystkich czynników niezbędnych do optymalizacji okien PVC pod kątem ograniczania strat ciepła. To systemy rekomendowane do nowoczesnych budynków energooszczędnych i pasywnych.

Inteligentne rozwiązania systemowe stają się rzeczywistością. Lekkie, pozbawione wzmocnień stalowych wewnątrz profili elementy konstrukcyjne, ograniczające przy tym znacząco straty energii w budynkach to nowe argumenty i korzyści, które producentom okien oferuje aluplast.

Zaproponowany przez aluplast koncept energeto ® jest nowym kierunkiem w myśleniu o energooszczędności, gdyż wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki. Dodatkowo, wdrażając tę technologię aluplast wychodzi naprzeciw oczekiwaniom producentów w zakresie optymalizowania procesów związanych z produkcją okien.

Wdrożenie energeto ® możliwe jest dzięki kombinacji dwóch innowacyjnych technologii aluplast.

 

energeto® 4000 energeto® 5000 energeto® 8000

Większa funkcjonalność okien PVC

energeto® to cała gama rozwiązań systemowych, czyli zarówno systemy z uszczelnieniem zewnętrznym i środkowym o głębokości zabudowy 70mm, jak również system z uszczelnieniem środkowym o głębokości 85mm. Tym samym jest to kompleksowa odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie na okna o najlepszej izolacyjności termicznej w segmencie nowego budownictwa i renowacji. Olbrzymią zaletą jest również możliwość usprawnienia procesów produkcyjnych, poprzez:

  • Wyeliminowanie pewnych operacji w procesie wytwarzania okien: zamawianie, składowanie, cięcie stali (duża oszczędność kosztów i czasu)
  • Mniejsze zużycie maszyn
  • Efektywniejsze wykorzystanie powierzchni magazynowych (uwalniają się powierzchnie produkcyjne zajmowane dotąd przez maszyny do cięcia wzmocnień stalowych oraz powierzchnie przeznaczone na magazyny stali)

Montaż okien pasywnych Racibórz i okolice

Okna pasywne montujemy już od dłuższego czasu korzystając z sprawdzonych producentów i rozwiązań, sprawdź darmową wycenę montażu.

Okna Energeto Aluplast

Zobacz jak działają najcieplejsze okna dla domów pasywnych i energooszczędnych.

Energooszczędność i wyjątkowy design okien

Aluplast oferuje dla nowej serii energeto® optymalny asortyment folii w różnych kolorach, obejmujący spektrum ponad 40 wariantów. Są to folie z zastosowaniem innowacyjnej technologii cool-colors, która gwarantuje ulepszone właściwości użytkowe oraz dłuższą trwałość powierzchni. Dekory cool-colors posiadają specjalne opatentowane pigmenty, zmniejszające absorpcję ciepła powierzchni laminowanych systemów okiennych, które narażone są bardziej na nagrzewanie i działanie czynników atmosferycznych. Pozwala to na optymalne powiązanie funkcjonalności oraz designu, a projektantom i inwestorom umożliwia realizację indywidualnych życzeń. Rozszerzenie programu dekorów w systemie energeto uwzględnia nowe trendy i wymogi wszystkich rynków. Dostępne dla każdego systemu nakładki aluminiowe dodatkowo zwielokrotniają liczbę możliwych wariantów kolorystycznych, pozwalając na uzyskanie dowolnego koloru z palety RAL.

Zobacz linie okien PVC Energeto

Rewolucyjna technika docieplenia okien pianą "Foam Inside"